گزارش سردبیر ویژه نامه سی و دومین همایش اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران | کانون وکلای دادگستری استان یزد
سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰
کانون وکلای دادگستری استان یزد

گزارش سردبیر ویژه نامه سی و دومین همایش اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران
پس از اینکه جلسات اولیه کانون وکلای استان در جهت همایش سی و دوم تشکیل گردید و دبیران این اجلاس انتخاب شدند، روزی دبیر اجرایی وکیل امیرحسین کاظمی برای تهیه ویژه نامه همایش از من دعوت نمود، پذیرفتم و طی جلسه ای کار را شروع کردیم. در بدو امر تنها ما دو نفر بودیم و اندک اندک بر تعداد دوستان همکار افزوده شد.

 

بر خلاف چند ویژه نامه همایش های اسکودا که در ادوار گذشته منتشر شده بود بر آن شدیم تا کاری ماندگار کنیم. با ورود اعضای جدید، ایده های نو در میان آمد. در نهایت ویژه نامه در شش بخش بسته شد و هر یک از دوستان عهده دار بخشی خاص گردید.

مقرر گردید کانون ها را به گونه ای نو معرفی کنیم؛ پیشنهادات اصلاحی در مقررات وکالت را در قالب یادداشت هایی بیاوریم، طرح پذیرش و آموزش وکالت را که هجمه ای سازمان یافته علیه وکلا است نقد کنیم، به حرفه وکالت در کشورهای مدرن بپردازیم، نخستین زنان وکیل در ایران و یزد را با روایتی کامل برای اولین بار معرفی نماییم و در خصوص میراث فرهنگی یزد نیز سخن سرایی کنیم.

وکیل علی دهقانی با ایده ای نو به بخش کانون های وکلا و اسکودا پرداخت. لیلا میربد بخش بین الملل را با اتکا به یافته ها و پژوهش های جدید سامان بخشید، وکیل سیمین حاجی محمدی نیز زنان در تاریخ وکالت ایران را پیشنهاد داد و به خوبی از پس معرفی دکتر خدیجه کشاورز برآمد، با روایتی کامل و با نکاتی بدیع. مجید احمدی تکفل بخش میراث فرهنگی را پذیرفت و بنده نیز بخش های بایسته های وکالت و نقد طرح پذیرش و آموزش وکالت را بر عهده گرفتم. در این راه تلاش مریم اسلامی و گفتگوهای وی با رئیس اتحادیه و تنی چند از وکلای دادگستری بر غنای مطالب این بخش افزود.

مجله ای از همکاری و همیاری دوستان بیرون آمد که بیش از هر چیز نمایانگر سختکوشی مردمان یزد و به گواه خوانندگان از بهترین ویژه نامه های ادوار نشست های اسکودا است که علاوه بر کاربرد مقطعی، در تاریخ مکتوب وکالت ماندگار خواهد شد.

اضافه کردن دیدگاه جدید

تماس با ما

تماس با کانون وکلای دادگستری استان یزد


آدرس :بلوار امامزاده جعفر، خیابان مصلی، انتهای کوچه هتل کاروانسرای مشیر، دربند مشیر، پ 96

تلفن تماس : 4 – 36276300 - 035

دورنگار : 36261829-035

ایمیل : info@yazdbar.com